• Zajęcia

Let's Keep In Touch!X

ADDRESSBystrzycka 75/7, 54-215 Wrocław

LEAVE A COMMENT

Sending your message. Please wait...

Thanks for sending your message! We'll get back to you shortly.

There was a problem sending your message. Please try again.

Please complete all the fields in the form before sending.

Historia klubu

Początkiem samodzielnej działalności naszego klubu był wrzesień 1999r. Wtedy to mgr Andrzej Undro, prowadzący Wrocławską Akademię Taekwondo zaproponował przejęcie małej sekcji tego klubu, działającej w Szkole Podstawowej nr 38, przez naszego instruktora Adama Alenowicz (wtedy 3 Dan). Ta mała grupa liczyła w dwóch sekcjach około 35 ćwiczących, z czego ponad 20 osób stanowiły same dzieci. Ponieważ od trzech lat w sekcji przy SP38 nie prowadzono zapisów, względy ekonomiczne nie pozwalały na dalsze poradzenie szkolenia w ramach WAT Wrocław.

Jednakże początki istnienia sekcji w SP38 sięgają blisko 7 lat wstecz. Wtedy to Adam Alenowicz, świeży Mistrz Europy Juniorów posiadający 1 Dan, dostał propozycję prowadzenia grupy przy ul. Horbaczewskiego 61 w SP38, od prezesa i instruktora WAT Pana mgr Andrzeja Undro. Miała to być jedna z trzech satelitarnych sekcji, jakie działały w ramach tego klubu.

Grupę tą przez niecałe pół roku prowadził inny posiadacz 1 Dana, Marek Pelc, który to z przyczyn niezależnych od niego musiał zaprzestać prowadzenia zająć. Po roku czasu przy SP38 powstała druga sekcja i w niecałe trzy lata pod okiem Adam Alenowicz ćwiczyło około 80 osób.

Jednakże brak wolnych godzin na sali gimnastycznej i co z tego wynika brak nowych grup treningowych spowodowało duże zmniejszenie się ćwiczących, którzy albo rezygnowali, albo z wysokimi stopniami przechodzili do głównych grup ćwiczących w WAT Wrocław.

Jedną z takich osób był posiadający 1 Dan (teraz drugi instruktor naszego kluby) Łukasz Sudak, który to wychowany pod okiem Adam Alenowicza, zmuszony był przejść do grupy zawodniczej WAT Wrocław, aby móc kontynuować przygotowanie i starty w zawodach.

W grudniu 1999r Adam Alenowicz uzyskuje stopień mistrzowski IV Dan, promowany przez samego twórcę TKD Wielkiego Mistrza gen. Choi Hong Hi.

Pierwsza grupa samodzielnie działającego już klubu WSKT Wrocław, powstała we wrześniu 2000r. Była to grupa mieszana, gdzie ćwiczyły zarówno dzieci jak i młodzież. Zapisało się około 35 ćwiczących, mimo iż plakaty robione były na ksero i niskiej jakości. Nie przeszkodziło to na szczęście w zapisach. Klub nagle rozrósł się, co zaowocowało zakupem pierwszych tarcz i worków, a w rozpoczętym sezonie startami w zawodach, choć jeszcze pod szyldem WAT Wrocław. Pierwsi nasi zawodnicy do końca sezonu reprezentowali macierzysty klub Adama Alenowicza i zdobywali dla niego medale.

Tak rozpoczął działanie Wrocławski Sportowy Klub Taekwon-do.